Eşitlik Ve Haklarımız İçin İşçi Emekçi Mitingindeyiz

İşçi Kadın Meclisleri'nin İşçi Emekçi Mitingiyle ilgili açıklamasını sizlerle paylaşıyoruz.

Kriz derinleşiyor. Patronlar işçilerin her hakkına saldırıyor. Ancak bunun karşısında fabrikalarda, mağazalarda, marketlerde, işçilerin hayat verdiği her yerde direniyoruz, daha fazla birlik oluyoruz.

Biz kadınlar yaşam hakkımızı kazanmak için hiç durmadan mücadele ediyoruz. Biz işçi kadınlar, çalıştığımız ve emek verdiğimiz her yerde patronların sömürüsüyle karşı karşıyayız. Yaşamak için de iş yerlerimizde her hakkımız için de mücadele etmekten vazgeçmiyoruz.

Yaşam hakkımızı ve tüm haklarımızı kazanmak için erkek egemenliğini yıkmak, sömürü düzenini ortadan kaldırmak zorundayız. Kadın hareketinde var ettiğimiz örgütlü, kitlesel ve politik mücadelenin bayrağını İşçi Kadın Meclisleri olarak taşıyalım. İşçilerin, örgütü ile buluştuğu zaman ne kadar canlı, dinamik ve yaratıcı bir mücadelenin öncüsü olduğunu biliyoruz. İşte bunun için bugüne kadarki deneyimimiz ve birikimimizle, tüm işçi kadınları harekete geçmeye çağırıyoruz. Yaşam hakkımız ve özgürlüğümüz için yürüttüğümüz mücadeleyi, bu mitingde tüm işçilerin yarını için yürüttüğümüz mücadele ile birleştirelim.

24 Ekim Pazar 15.00'te İstanbul Kartal Meydanı'nda gerçekleşecek İşçi-Emekçi Mitingi'nde; İşçi Kadın Meclisleri olarak bayraklarımızı dalgalandıralım.

Yaşasın işçilerin birliği!

Yaşasın örgütlü mücadelemiz!