Bir Yanda Yangın Bir Yanda Kadın Cinayeti

Ülkenin birçok ili yangınlarla mücadele ediyor. Antalya’nın aynı anda birçok ilçesinde büyük yangınlar çıktı. Bu yüzden yangından en çok etkilenen illerden biri de Anlatya oldu. Yetkililerin söndürmek için çaba göstermediği yangınlar dev olup büyürken halk yangınlara karşı seferber oldu. Tam da bu yangınla mücadele günlerinde Antalya’da 21 yaşında Azra Gülendam Haytaoğlu’nun kayıp olduğunu öğrendik. Yakınları ve arkadaşları kaçırıldığından şüpheleniyordu. Azra’nın telefon sinyaline haftasonu bakmayan memurlar pazartesi bakabileceğiz dedi. Azra’nın kayıp olduğunun 5. günü pazartesi öldürüldüğü ortaya çıktı.

Kadın Meclisleri olarak birçok ilde Azra için harekete geçtik. Antalya’da ise bir yandan yangınla mücadelede eden Antalya Kadın Meclisi üyelerimiz, diğer yandan Azra Gülandam Haytaoğlu için yakınlarıyla birlikte eylem yapabildiler. Azra’nın memleketi Osmaniye’de de arkadaşlarımız hem cenazede hem de Azra’nın arkadaşlarının eylemindeydi.

Antalya Kadın Meclisi Azra için tüm zorluklara rağmen mücadelesinden geri durmadı. Şimdi Azra için adaletini sağlamak üzere Antalya Kadın Meclisi adliyelerde olmaya devam edecek. İklim krizine karşı mücadeleyi de, Azra ve tüm kadınlar için adalet mücadelesini de bırakmayacağız.